Виставка-проект «Спротив геноциду» в районі

10 грудня 2015 року

На виконання Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» Українським інститутом національної пам’яті було створено інформаційно-просвітницький проект «Спротив геноциду».

У рамках цього проекту та з метою ознайомлення громадськості із історичною правдою про Голодомор 1932-1933 років в Україні, вшанування пам’яті жертв геноциду та національно-патріотичного виховання молоді в районному краєзнавчому музеї організована виставка «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції».

Під час відкриття виставки керівник апарату районної державної адміністрації О.Слюсаренко зазначила, що багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, важко згадати. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу під час Другої світової війни.

– Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та печаллю, – наголосила Олена Олександрівна. – Наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно вбитих наших братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору, тому що спільна пам’ять єднає. Вічна пам’ять померлим.

Також, виставку в районному краєзнавчому музеї відвідали учні Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім.І.Г.Ткаченка та Петрівському НВК, гості району, з міст Кременчука та Сміла, обласної бальнеологічної лікарні (Всього понад 160 осіб). Протягом 2016 року дану виставку планується експонувати в бібліотечних філіях та загальноосвітніх школах району.

 

Прочитано 78 раз