Районний центр медико-психологічної реабілітації учасників АТО

23 березня 2016 року

У середу представник Швейцарського корпусу експертів Рольф Блікл відвідав Регіональний центр медико-психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції. Зустріли та ознайомили його з територією району голова районної ради Сергій Макаренко та радник голови з питань АТО Володимир Мухуров.

На території області за ініціативи заступника голови обласної ради, депутата обласної ради Юрія Гугленка спрямовується робота на реалізацію певних проектів у соціальній сфері. Саме ці питання вивчав на території області представник Швейцарського корпусу експертів Рольф Блікл. Хотілось би зазначити, що чотири роки тому він перебував у Кіровограді, вивчав та опікувався проблемними питаннями дітей-інвалідів, безпритульних та молоді. Тож, Юрій Гугленко й ініціював зустріч з ним, щоб розширити досвід залучення певних інвестиційних програм соціальної сфери та поширити їх на область. Адже найближчим часом, за ініціативи Рольфа експерт з соціальних питань планує поділитися новітнім методом роботи з учасниками АТО. Ця методика випробувана у Харкові, Одесі та Києві і визнана Міжнародною організацією з охорони здоров’я. Тож, щоб запровадити цю методику в нашому регіоні перший заступник голови обласної ради Юрій Гугленко і організував відідини закордонного гостя до регіонального центру медико-психологічної реабілітації учасників АТО, який був відкритий за його ініціативи та сприяння у жовтні минулого року.

Знайомлячи з регіональним центром, Володимир Мухуров зазначив, що головним напрямком роботи є реабілітація після перебування у зоні АТО, психологічна допомога бійцям, адаптація до «життя без війни», повернення до соціуму, робота з родинами, які втратили на війні своїх рідних та близьких. Тут працюють лікар-реабілітолог, психолог та медична сестра. Кожен з них має власний напрямок роботи та забезпечує морально-психологічну реабілітацію мобілізованих і демобілізованих військових та членів їх родин. Усі методичні рекомендації і програми представниками Центру розробляються на основі консультацій з практикуючими психологами, лікарями, волонтерами, громадськими активістами і самими військовими.

Психолог – Олександра Стаднік, зазначила, що працівники закладу забезпечують  морально-психологічну реабілітацію мобілізованих і демобілізованих військових та членів їх родин. За допомогою також звертаються волонтери, які також пліч-о-пліч перебувають з військовими. За період роботи, послугами скористалися 58 демобілізованих, 15 з яких і до цього часу звертаються за психологічною допомогою. Вона висловила слова вдячності заступнику голови обласної ради та депутату обласної ради Юрію Гугленку за значний вклад у вирішенні соціально-побутових проблем військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції на сході України та їх родин, а також родин військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

За зразком цього регіонального центру в області планується відкрити декілька центрів, працівники яких будуть надавати психологічну допомогу людям, які повернулися із зони АТО, а також їх близьким.

Рольф Блік поспілкувався з головним лікарем центральної районної лікарні Ігорем Муравським та відвідав центральну районну лікарню, ознайомився з роботою приймального, поліклінічного, травматологічного відділень, центром ранньої діагностики. Відзначив, що лікарня є потужною і надає повний спектр медичних послуг.

Прочитано 56 раз