Про децентралізацію влади та реформу місцевого самоврядування

11 грудня 2015

11 грудня 2015 року відбулися: засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради та семінар-нарада із сільськими головами, керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, головними бухгалтерами сільських рад району та бюджетних установ, які провів голова районної ради С.Макаренко за участі керівника апарату районної державної адміністрації О.Слюсаренко.

Під час розгляду питання щодо активізації впровадження процесів децентралізації влади представниками офісу реформ у Кіровоградській області була надана учасникам заходу консультативна та інформаційна допомога з питань створення територіальної основи місцевого самоврядування.

– Влада на місцях несе безпосередню відповідальність за реалізацію Перспективного плану із формування спроможних територіальних громад, – зазначив голова районної ради С.Макаренко в процесі обговорення питання щодо внесення змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Знам’янського району. – Цей процес є незворотнім. Ми, як представники влади, повинні сформувати спроможну та самодостатню територіальну громаду.

Запропоновано сформувати спроможну територіальну громаду.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Г.Бискуб довела до відома керівників району про очікувані показники виконання доходної та видаткової частин бюджетів усіх рівнів у 2015 році, а також порушила питання щодо формування показників місцевих бюджетів на 2016 рік.

Обговорили учасники заходу й питання щодо формування переліку інвестиційних проектів та соціальних заходів до програми економічного і соціального розвитку Знам’янського району на 2016 рік, яке порушила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації І.Чубін.

Під час розгяду питання порядку денного семінар-наради щодо стану виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», керівник апарату райдержадміністрації О.Слюсаренко, звертаючись до сільських голів району, зазначила, що необхідно негайно активізувати роботу в частині перейменування об’єктів топоніміки.

– До 21 лютого 2016 року триває другий етап перейменування вулиць, – наголосила керівник апарату райдержадміністрації О.Слюсаренко. – Якщо з цього приводу не прийняті рішення сільських рад, то сільський голова, враховуючи громадську думку, повинен видати відповідне розпорядження.

 

Прочитано 113 раз