Боротьба зі сніговими заметами триває

Зима господарює на вулицях, у понеділок снігові замети блокували сполучення деяких населених пунктів з районним центром.

Як повідомила начальник метеостанції м.Знам’янки Інна Турлюн, — 17 січня висота снігу становила 11 сантиметрів, а на восьму ранку понеділка випало майже 10 см опадів і висота снігу склала понад 20 см. Увесь день йшов сніг, і на ранок 19 січня висота снігового покрову склала близько 40 сантиметрів . Спостерігалися максимальні пориви вітру – 12-18 метрів за секунду та помірна хуртовина, видимість при цьому погіршилася до 200 метрів.

Які заходи боротьби зі стихією застосовували працівники філії «Знам’янський райавтодор» та хто допомагав ліквідовувати снігові затори розповів начальник філії Леонід Маковій.

— До зими готувалися ретельно та заздалегідь, полагодили техніку, запаслися протиожеледною сумішшю і до 18 січня вчасно очищали дороги від снігових опадів. Але великі перемети у понеділок блокували дороги району та міста. Працівники райавтодору працювали цілодобово, але за стихією не встигали. Дороги розчищають щоденно, але через постійний снігопад тяжко тримати їх у належному стані. Можна сказати, що вже на сьогодні ситуація під контролем. По сільським громадам допомагали фермери та приватні землевласники. Прикро те, що за період масових снігопадів п’ять одиниць техніки вийшло з ладу.

Упродовж чотирьох діб у селах району активно боролися зі снігом. З чиєю допомогою ліквідували стихію та чи вдалося повністю відновити сполучення з райцентром, ми дізналися від сільських голів.

Оперативно, не чекаючи звернення громади допомогти, відреагували на «подарунок природи» фермери-одноосібники с.Цибулевого, — ділиться сільський голова Л.Таранець. З ранку і до пізньої ночі техніка В.Недовоза, В.Єльніка та В.Савченка розчищала вулиці села від снігу.

У звільненні зі снігового полону с.Диківки було задіяне ТОВ «Прогрес» (директор О.Коріненко, головний інженер А.Шевченко), трактористи – А.Жосан та С.Гаврилаш. Не стояли осторонь проблеми й фермери-одноосібники С.Лазаренко, В.Бургаз та А.Скоблюк. Для розчищення доріг від снігових заметів було прикладено усі зусилля, — ділиться сільський голова В.Андрієнко. Вдалося розчистити більшу частину села, проте ще залишилися складні ділянки, тож, техніка на території ще працюватиме.

Найважче довелося тим сільським радам, чиї території охоплюють декілька сіл. Скооперували сили і засоби у боротьбі зі сніговими заметами на території Трепівської сільської ради ТОВ «Агродар+» (керівник А.Пацеля), села Топило і Копані розчищали ТОВ «Долинське» (керівник Н.Стеценко), у селах Зелений Гай та Доніно-Кам’янці працювала техніка ТОВ ПАК-З (керівник Ф.Згривець). Швидше долаються снігові бар’єри, коли це стосується людського здоров’я і життя. Шлях до села Новотрепівки, де хворому потребувалася невідкладна медична допомога, було розчищено завдяки депутату сільської ради О.Красуцькому. Сільський голова Ю.Долинко повідомив нам, що нерозчищеним залишилося сполучення між селами Трепівкою та Доніно-Кам’янкою.

Не змирялися, а боролися зі снігом у с.Суботцях. Сільський голова А.Борідченко повідомив, що до вирішення проблеми підійшли з ентузіазмом. Шість одиниць техніки ТОВ АФ «Хлібодар» (генеральний директор Р.Згривець, виконавчий директор О.Слюсаренко), виробничого підрозділу «Знам’янський кар’єр, філія «Центр управляння промисловістю Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (керівник О.Кородченко та головний інженер С.Урсулов) швидко подолали стихію і у прилеглих селах — Костянтинівці та Коханівці. Але роботи тривають. Заступник голови районної ради Д.Молодченко зазначив, що це питання тримає на контролі, і вже станом на 22 січня цей відрізок дороги буде вивільнено.

Не виникло проблем й у його колеги з с.Петрового. Спілкуючись з Петрівський сільським головою Л.Шульгою ми дізналися, що у розчищенні вулиць села посприяли депутати сільради, місцеві підприємці О.Скічко, Р.Вакулик та І.Матвеєв.

Дорадно, що на територіях діють підприємства, які завжди готові прийти на допомогу. Роботи з прибирання снігу у с.Мошориному та с.Васиному мали успіх завдяки вчасному наданні техніки від ТОВ «Рос-Агро», сільський голова О.Кондратенко від усієї громади дякував виконавчому директору П.Гетьманецю. У с.Пантазіївці допомагали ТОВ «Пантазіївське», ТОВ «Прогрес» (керівник О.Коріненко) та Шовкорадгосп «Знам’янський» В.Підхлібний.

Усі напрямки до села Іванківців та вулиці які замело снігом, були розчищені технікою АФ «Іванківці» (директор І.Бистріцький).

Дмитрівський сільський голова Наталія Стиркуль з вдячністю розповідала про те, що найперший запропонував допомогу по розчищенню доріг по Дмитрівській сільській раді ФГ «Зірка» (керівник О.Кущов), надійне плече підставив ФГ «Степ» (керівник Н.Даценко), проявили ініціативу та посильно допомогли фізичні особи І.Савельєв, Р.Савельєв, О.Блохін, О.Хомовський. Р.Сокович. І Сокович, О.Капітула, с.Коломієць та ФГ «КАН» О.Конишев та Знам’янський райавтодор (керівник Л.Маковій). Прикро, що на території сільської ради дуже багато техніки та тракторів, але не всі вийшли на снігоборотьбу, мабуть збайдужіли до проблем території. Чекають хай хтось, зробить, а я почекаю, мовляв: «Моя хата скраю – нічого не знаю». Наталія Стиркуль розповіла й про те, що територія досить велика, тож у першу чергу намагалися звільняти дороги від снігу до населених пунктів, магазинів, аптек, кладовищ, а потім вже по вулицях. Хотілось би подякувати всім, хто допомагав боротися з негодою, і звернутися до всіх людей, у таких ситуаціях потрібно набратися терпіння, а краще хто має можливість і самому долучитися до робіт, а не чекати, коли справимося з негодою. Приємно те, що на сьогодні практично всі населені пункти розчищені, але роботи продовжуються.

— Довелося залучати господарів з інших територій для заходів з розчищення снігу громаді Володимирівської сільської ради, до якої входять села Володимирівка, Сабліне та Новороманівка — зазначила сільський голова Л.Грібеннікова. Допомогли побороти сніг технічні засоби, надані підприємцем І.Матвеєвим, ФГ «Каунас», а також місцевими фермерами-одноосібниками В.Зінченком, В.Рохманчуком та ФГ «Лісков».

У прямому сенсі слова «пробили» шлях до села Макарихи та розчислили внутрішні дороги ТОВ ВКК «Асторія» (керівник Ю.Циганко) та ФГ «КАН» (керівник О.Конишев).

Позитивно відреагувало на звернення громади Казарнянської сільської ради ТОВ «Агродар» (керівник А.Пацеля), — ділиться сільський голова Т.Халявинська. Техніка розгорнула дороги у селі, а сполучення між селами відновили працівники філії «Знам’янський райавтодор».

Колективними зусиллями вдалося побороти сніг у с.Богданівці. Ніхто не стояв осторонь, ні громада, ні підприємці, — повідомив сільський голова А.Іващук. Свою допомогу у технічних засобах їм надали ТОВ «Знам’янська агропромислова компанія», ВЧ А-1201, філія «Знам’янський райавтодор», ДП «Чорноліський лісгосп» та фермери-одноосібники О.Федорченко та А.Літовка. Не зважаючи на природну стихію, сніг – це перш за все – радість, — наголошує сільський голова. Адже достатнє насичення землі вологою є запорукою гарного врожаю. Є ще невирішені питання, а саме розчищення вулиць Гайдара, Енгельса та Ковпака, де не обійтися без залучення більш потужної техніки. В цілому, вдалося відновити повноцінне сполучення з райцентром та с.Кучерівкою.

Заступник голови районної ради Дмитро Молодченко, зазначив, що на кінець тижня ситуація стабілізувалася, у кожному населеному пункті налагоджене транспортне сполучення та підвозиться продовольство.

Подякував усім, хто був задіяний у боротьбі зі сніговими заметами. Всі разом вкотре довели своїми численними добрими справами, що свою руку підтримки вони подають не вперше і, матимемо надію, що розраховуватимемо на підтримку і в подальшому.

Особливу вдячність висловлював керівництву та працівникам виробничого підрозділу «Знам’янський кар’єр, філія «Центр управляння промисловістю Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», які надали транспорт території району. Подякував і депутатському корпусу, які з розумінням поставилися до проблеми снігоборотьби і на сесії виділили 20 тис.грн. для придбання паливо-мастильних матеріалів.

Прочитано 183 раз